Zabieg polegający na naświetlaniu obszarów ciała dotkniętych trądzikiem.

Fototerapia trądziku

Fototerapia trądziku

Profesjonalne wykonanie, przystępna cena i zadowolone klientki. To nas wyróżnia wśród konkurencji.

Czym jest trądzik?

Trądzik jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry – zaczyna się już w okresie pokwitania. Przyczyn występowania trądziku jest kilka. Najważniejszą z nich jest zwiększona produkcja łoju. Kolejną przyczyną jest nadmierne rogowacenie w obrębie ujść gruczołów łojowych, przez co powstają zaskórniki. Ostatnią i nie mniej ważną przyczyną jest namnażanie się bakterii Propionibacterium acnes we wnętrzu gruczołów i powodowanie stanu zapalnego.
Zaobserwowano, że ogromne znaczenie w zapobieganiu występowania trądziku ma odpowiednia dieta. Spożywanie produktów o wysokim wskaźniku glikemicznym czyli czekolady, chipsów, cukru itd. zwiększa produkcję substancji powodujących ostatecznie nadmierny łojotok. Duże znaczenie mają predyspozycje genetyczne. Do nasilania się trądziku mogą też przyczynia się pewne leki.

Czym jest fototerapia trądziku?

Fototerapia jest zabiegiem stanowiącym od niedawna uzupełnienie dla dotychczas stosowanych metod terapii trądziku. Zaczęto ją stosować przez wzgląd na wyśmienite efekty jakie przynosiła w porównaniu z nieskuteczną antybiotykoterapią i objawami niepożądanymi wynikającymi z przyjmowania przez pacjentów leków.

Metoda ta wykorzystuje w swym działaniu reakcję fotodynamiczną, występującą w efekcie naświetlania skóry niebieskim światłem o długości 407-420nm w obrębie zmian zapalnych (trądziku).

Jak działa fototerapia trądziku?

Fototerapia trądziku polega na naświetlaniu obszarów ciała dotkniętych trądzikiem. Światło (IPL) wzmocnione falami radiowymi (RF) wnika głęboko w skórę i niszczy bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne powodujące trądzik.

Efekty fototerapii są porównywalne z efektami leczenia farmakologicznego, opartego głównie na antybiotykoterapii. Przewagą zastosowania technologii IPL/RF jest fakt, że zabiegi wykonywane urządzeniem E-LIGHT są całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Natomiast antybiotyki często powodują uszkodzenia wątroby (na skutek detoksykacji antybiotyków) i zniszczenie naturalnej flory bakteryjnej układu pokarmowego.
WSKAZANIEM DO ZABIEGU JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE TRĄDZIK POSPOLITY I RÓŻOWATY.

Przeciwwskazania do fototerapii trądziku

    choroby przebiegające z nadwrażliwością na światło
    ciąża
    karmienie piersią
    terapia hormonalna, przeciwtrądzikowa (w trakcie), antybiotykowa
    stosowanie witaminy A i C
    zioła na bazie dziurawca, nagietka, skrzypu, bratka
    zabiegi złuszczające
    zabiegi pielęgnacyjne
    zmiany barwnikowe na skórze
    alergie skórne
    ostre stany zapalne
    infekcje skórne
    żółtaczka, HIV, wirusowe zapalenie wątroby (WZW)
    cukrzyca
    żylaki
    epilepsja
    reumatoidalne zapalenie stawów
    bielactwo
    łuszczyca
    opryszczka
    nowotwory, guzy
    rozrusznik serca
    skłonność do bliznowacenia i przebarwień
    świeża opalenizna (nie można się opalać miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po nim)

Zalecenia do fototerapii trądziku

Zabiegi powinno wykonywać się w odstępach 3-4 tygodniowych, aż do osiągnięcia znacznej poprawy. Należy jednak pamiętać, że fototerapia powinna być stosowana jako uzupełnienie leczenia łagodnych i umiarkowanych zapalnych objawów trądziku oraz winna być konsultowana z dermatologiem.

Kontakt